Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Občiansky postoj

nič mocdá sadobrézaujímavévýborné (Bez hlasu zatiaľ)
Loading...
 • Som odborný lekár s 20 ročnou praxou. Nikdy som nebol a ani nie som členom žiadnej politickej strany. Som jeden z mnohých bývalých študentov, ktorí boli aktérmi študentského hnutia v roku 1989. Dovolím si odcitovať časť prehlásenia študentov lekárske fakulty UK v novembri 1989.
  „ Nechceme rozvracať republiku, chceme slobodu, rovnosť, demokraciu a sociálnu spravodlivosť pre všetkých. Bolí nás, že ste nevideli naše problémy a nepočuli naše otázky. Len aktívnou účasťou nás všetkých môžeme odstrániť korupciu, nezodpovednosť, devastáciu našej krajiny a deformáciu ľudských hodnôt. Teda stav ku ktorému došlo pod Vašim vedením.“ Je to strašné keď tieto slová po 20 rokoch sú opäť aktuálne a pravdivé.
  Naša spoločnosť sa dostala zásluhou skorumpovaných politikov a poslancov do morálneho, ekonomického a politického bahna. Tento úpadok je na všetkých úrovniach spoločnosti, najhoršie je však, že postihuje aj akademickú pôdu, teda budúcnosť národa. Na rozdiel od obdobia spred roku 1989, za tento úpadok spoločnosti nemôže len jedna politická strana ale všetky strany, ktoré boli a sú členmi NR SR a zúčastňovali sa na zostavovaní vlády SR od roku 1993 až do dnes. Každý slušný človek je znechutený arogantným správaním politikov v parlamente a aj mimo parlamentu. Všetci občania našej spoločnosti, ktorí pracujú, či už v súkromnom alebo verejnom sektore majú pracovnú zodpovednosť. To je nie čo, čo naši páni poslanci a ministri nepoznajú. „Z cudzieho krv netečie“ a tak za chyby, ktoré urobí vláda, ministri a parlament platí občan – daňový poplatník. Každá z politických strán bez rozdielu má zašpinené ruky korupciou, škandalóznou privatizáciou, spojením s podsvetím a presadzovaním svojich úzkych straníckych záujmov na úkor záujmov občanov a spoločnosti. Väčšina súčasných poslancov stratila morálne právo byť členmi NR SR. Nemajú žiadne morálne hodnoty a preto nedokážu realizovať sebareflexiu. Blížia sa voľby a tak sa opäť naši páni poslanci a politici budú enormne zaujímať o občanov a problémy spoločnosti. Podľa hesla „ nikto Vám nemôže dať to čo Vám mi nasľubujeme“.
  Ale ich jediným cieľom je dostať sa do parlamentu a tým si zabezpečiť ďalšie 4 roky bezstarostného a „plnohodnotného“ života zasväteného hromadeniu osobného prospechu a majetku. Ako náhle sa dostanú do poslaneckých lavíc je občan pre nich prázdnym pojmom, ktorý ich len otravuje v pohodlnom živote. Ale aj medzi poslancami sa nájdu ozajstné morálne „celebrity“, ktorým ide aj o moc! Netreba ich vymenovávať, stačí si spomenúť na predsedov našej vlády a parlamentu od roku 1993 do dnes, niektorí boli a sú aj prezidentmi SR. Myslel som si, že po tretej vláde V.M. to už horšie s úpadkom spoločnosti nemôže byť, ale mýlil som sa, R.F. to dokázal. Tak ako mu súdruhovia z KSČ a ŠTB dali dôveru k výjazdnej doložke na svadobnú cestu do zahraničia po skončení základnej vojenskej služby, tak mu opäť občania dajú dôveru v týchto voľbách. „Česť jeho práci – práci česť.“
  V tomto pozdrave boľševikov sa snúbi absurdnosť, pokrytectvo a výsmech ozajstnej práci.
  Odmietam sa zúčastniť volieb nakoľko už nie som schopný voliť tzv. menšie zlo.
  Každé voľby v novodobej histórii SR boli voľbami menšieho zla.
  Týmto chcem vyjadriť svoj občiansky postoj nie k veciam verejným ale k súčasným politikom.
  Doky.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.