Alkohol
 • Milý priatelia,

  Dostávate sa na stránku, kde sa môžete celkom anonymne stať účastníkmi virtuálneho klubu, ktorým Vás budem sprevádzať, odpovedať na mnohé otázky týkajúce sa závislosti – témy, ktorá sa ešte stále tabuizuje pokiaľ sa nás osobne týka.

  Skôr ako začneme komunikovať, rada by som sa predstavila, čo určite aj Vám dá istotu, že otázky, problémy ktoré Vás trápia sú adresované niekomu, kto tomu rozumie.

  Moje meno je Daniela Cymbalová, som t.č praktická lekárka, ale nie vždy som sa vo svojom živote zaoberala týmto odborom.

  MUDr. Daniela Cymbalová

  Všetko sa začalo veľmi dávno asi pred 40-timi rokmi, kedy som začala svoju „kariéru“ závisláka. Po 20-tich rokoch utrpenia, ktoré prináša závislosť, som skončila na liečbe. Už na liečbe som sa rozhodla, že to, čo do mňa vložili moji terapeuti, som akosi povinná zúročiť a dať to ďalším, ktorí majú tento problém.

  A tak po dvoch rokoch po liečbe, v ktorých som úzko spolupracovala s Centrom pre liečbu drogových závislostí na Hraničnej ulici v Bratislave, som sa dostala do tímu tejto inštitúcie. Pracovala som tam 15 rokov, viedla som individuálne a skupinové terapie. V tom období som sa stala zakladateľkou resocializačného programu pre drogovo závislých v ROAD-Tomky, kde som bola až do minulého roku terapeutickým garantom programu. Teraz sa venujem poradenstvu v ROADE n.o a mám ambulantnú poradňu.

  Keď som dostala ponuku robiť garanta vo virtuálnom klube, myšlienka ma veľmi zaujala – moja práca dostala iný rozmer, podstatne širší, možnosť riešenia mnohých osobných problémov účastníkov pri zachovaní anonymity.

  Som tu pre Vás.

  Vaša Daniela Cymbalová

  3 Responses to Alkohol

  1. Helena says:

   Pred viac ako dvoma rokmi som o Butlavej vrbe videla dokument v televizii a vtedy mi napadlo sa s vami skontaktovat. Az doteraz som vsak nenasla odvahu.
   Ani sama neviem, co napisat, je tazke priznat, ze mam problem. Problem s alkoholom. Trva to uz dost dlho a potrebujem sa z toho dostat, ale nemam sa o koho opriet a tak dufam, ze vhodnu oporu najdem tu.
   Helena

  2. admin says:

   Pekny den,

   Dakujeme za zaujem a doveru.
   Odporucame Vam pouzit pripadne nes neverejny kanal – PSYCHOHELP.

   Tu sa Vam bude venovat pani MUDr. Cymbalová, odborníčka na takéto závislosti.

   Držíme Vám palce

  3. Nita says:

   Dobry den.
   Aj ja mam asi problem s alkoholom. Aspom raz za tyzden si musim dat aspom 8 poldeci /v jeden den/, aby to malo ucinok…. Som sama s 9r. dcerkou a je to forma relaxu aj ked viem, ze nespravna. Zvykla som si na to a v ten “den” to musim mat. Mam stredoskolske vzdelanie a dokonca si aj teraz zvysujem kvalifikaciu dalsou skolou. Kamaratka mi Vas odporucila / davno ma posiela lekarke co odmietam/.
   Vopred dakujem za radu a prajem vela uspechov.
   S pozdravom Nita

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.