Životný príbeh – homosexuála
 • “Ako a kedy prebehlo tvoje seba prijatie? Kedy si si uvedomil svoju “odlišnú” sexuálnu orientáciu? “
  “Svoju homosexualitu si vlastne uvedomujem od základnej školy. Objektom erotických predstáv u mňa nikdy neboli dievčatá, vždy len chlapci, a to už od malička: záblesky takých predstáv sa mi vybavujú už z obdobia okolo šiesteho, siedmeho roku veku, od dvanástich rokov potom samozrejme systematickejšie a cielene, aj kvôli autoerotickej praxi … . Nikdy som s tým voči sebe problém nemal, vďaka oteckovi, ktorý mi kedysi dal celkom podrobnú prednášku o homosexualite, transsexualite … . Vnímal som sa prirodzene a rozhodne nie nepatrične. “


  “Ako to prijali rodičia, akým spôsobom a kedy si sa im zveril?”

  “Samozrejme, dať to celé najavo rodičom, priateľom a okoliu bol trochu problém … . Reakcií som sa bál, ale sedemnásť rokov pretvárky bolo tak zložitých, že už som mal pocit, že vlastne nemôžem povedať nič, aby som sa neprezradil … .
  Mamička ma prinútila, aby som sa priznal, pretože niečo tušila, ale okrem toho, že asi dve hodiny v spálni plakala, sa nič nezmenilo, otecko to vďaka internetu a nevymazanej  histórii musel vedieť už dávno, nikdy to nijako neriešil.”
  “Mala tvoja orientácia nejaký negatívny vplyv na tvoje sebavedomie? Nepotreboval si vyhľadať odbornú pomoc? “
  “Myslím, že zásadne ovplyvnila moju potrebu pretvárky. Bol som aj u psychológa, som zakomplexovanejší, ako som si myslel … . Neviem ľuďom hovoriť pravdu, zverovať sa, tvárim sa, že som OK, aj keď nie som … . Prišli sme aj na Oidipov komplex, ten je u mňa asi najsilnejší….”

  “Riešil si tieto svoje problémy s nejakými zlozvykmi?”
  nie
  “Ako chápeš homosexualitu? Ako si ju vysvetľuješ? “
  Tak isto sú heteresexuálne vzťahy tak sú aj homosexuálne vzťahy. Beriem to ako prirodzenú vec.
  “Ako si myslíš, že sa na homosexuálne orientovaných ľudí pozerá dnešná väčšinová spoločnosť? Stretol si sa s nejakými negatívnymi reakciami? “
  Stretol som sa s reakciami ako pozitívnymi, tak aj s negatívnymi. Všetko je to o ľuďoch. Myslím si, že väčšina ľudí to už nerieši a akceptuje to.
  “Myslíš, že je problém zoznámiť sa s niekým rovnako zameraným? Máš v súčasnej dobe nejakého stáleho priateľa?”
  “Samozrejme zoznamovanie je zložitejšie ale nie je nemožné. Teraz, po pol roku bez priateľa, by som si rád niekoho našiel. Predtým som mal priateľa dva roky a skrachovalo to, najskôr na nezrelosti každého z nás … .
  Ako sa zoznamujte?

  Kluby,  zoznamka, akákoľvek cesta, vrátane úsmevu v električke mi príde vhodná … ”
  Čo si myslíš o zákone o registrovanom partnerstve?”
  “Dôležitá inštitúcia, ktorá môže pomôcť odstrániť pocit bezcieľnosti, bezprizornosti dlhších homosexuálnych vzťahov … .”

    Životný príbeh (32.7 KiB, 1,207 stiahnutí)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.